Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Ahmet Keskin, Oğuz Tansel 2021 Halkbilim Araştırma Ödülü’nün Sahibi Oldu

Bölüm başkanımız Doç. Dr. Ahmet Keskin, 2021 Halkbilim Araştırma Ödülü’nü Oğuz Tansel Türk Edebiyatı Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin açılışında alacak.

Bilkent Üniversitesi Oğuz Tansel Türk Edebiyatı Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen 2021 Oğuz Tansel Halkbilim Araştırma Ödülü, Türk Kültüründe Alkışlar ve Kargışlar adlı çalışmasıyla Bölüm Başkanımız Ahmet Keskin’e verildi. Ödül, Bilkent Üniversitesi Oğuz Tansel Türk Edebiyatı Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin açılışının da yapılacağı, 1 Aralık 2021 Çarşamba günü saat 16:00’da başlayacak programda Ahmet Keskin’e sunulacak.

Bölüm araştırma görevlimiz Kaan Kurt’a Kalbiye Tansel ve Çiğdem Barçan Tansel Tez Ödülü takdim edilecek.

Oğuz Tansel Türk Edebiyatı Araştırma ve Uygulama Merkezi (OTTEM) açılışı sırasında Kalbiye Tansel ve Çiğdem Barçan Tansel Tez Ödülleri de takdim edilecek. Bölüm araştırma görevlimiz Kaan Kurt da Türkiyenin ruhu”nda bir hayalet: modern Türk edebiyatı ve sinemasında Dostoyevski ile metinlerarası ve medyalararası karşılaşmalar” başlıklı tez ile bu ödülü alacak.

Oğuz Tansel Türk Edebiyatı Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin Açılış ve Ödül Töreni programına dair ayrıntılı bilgilere bu adrese tıklayarak ulaşabilirsiniz.

25 Kasım 2021